Pensioen uitgelegd

Jaarruimte en reserveringsruimte

Als je zelf een pensioenpotje opbouwt, kun je profiteren van belastingvoordeel. Afhankelijk van jouw inkomen mag je 37,0% tot 49,50% van jouw inleg terugvragen. Daarnaast betaal je over het geld op jouw pensioenrekening geen vermogensrendementsheffing in box 3. Er is wel een maximum aan wat je jaarlijks mag inleggen: jouw jaarruimte.

 

Man Vrouw Rekenen

 

 

Wat is mijn jaarruimte?

Jouw jaarruimte is jouw pensioentekort over het voorgaande jaar. Het is het verschil tussen wat je maximaal mocht opbouwen met belastingvoordeel en wat je echt hebt opgebouwd. De Belastingdienst heeft de maximale jaarruimte in 2025 vastgesteld op €35.798.

Met onze rekentool bereken je jouw jaarruimte eenvoudig. Bouw je al pensioen op via jouw werkgever? Kijk dan in jouw UPO (Uniform Pensioen Overzicht) welk bedrag je in het jaar al hebt opgebouwd. We noemen dit jouw factor A (van pensioenAangroei).

Lees meer over jaarruimte.

 

{{setDefaultBalloonText}}

{{getResultBlockTitle}}

{{getResultBlockDescription}}

{{text.maxYearSpaceResultText}} i

{{maximumAnnualSpace}}

{{text.availableYearSpaceResultText}} i

{{netAnnualSpace}}

{{text.formSentTitle}}

{{text.formSentDescription}}

Door op deze knop te klikken geef ik Evi van Lanschot toestemming om mijn persoonsgegevens op te slaan en via telefoon en/of e-mail contact met me op te nemen voor meer informatie over haar producten en diensten. Lees meer

Verder is het belangrijk te weten dat:

  • Als wij meer informatie van u nodig hebben, wij u altijd uitleggen waarom wij deze gegevens nodig hebben;
  • U uw toestemming op elk moment kunt intrekken
  • U in ons privacy statement op onze website kunt lezen hoe wij met uw persoonsgegevens omgaan en welke rechten u uit kunt oefenen.

{{checkFormValues}} {{checkContactForm}}

Vergeet jouw reserveringsruimte niet

Heb je in de laatste 10 jaar niet al jouw jaarruimte gebruikt? Dan heb je extra ruimte over, dit noemen we de ‘reserveringsruimte’. Je mag dit geld alsnog inleggen voor jouw pensioen. De reserveringsruimte is in 2025 € 42.108. Op de website van de Belastingdienst kun je berekenen hoeveel reserveringsruimte je hebt.

 

UPO en mijnpensioenoverzicht.nl

Bouw je via jouw werkgever pensioen op? Dan ontvang je ieder jaar een Uniform Pensioenoverzicht (UPO). Alle pensioenfondsen en pensioenverzekeraars gebruiken dit overzicht met vergelijkbare gegevens. Zo kun je jouw pensioenen vergelijken en optellen. In het UPO staat alleen het pensioen dat je via jouw werkgever(s) hebt opgebouwd (het zogenaamde 2e pijler-pensioen).

Wil je online zien hoeveel pensioen je hebt opgebouwd bij jouw werkgever(s) en hoeveel AOW je straks krijgt? Kijk dan op www.mijnpensioenoverzicht.nl.

Maak kennis met Evi Persoonlijk Pensioen

Wil je zelf je pensioenpotje opbouwen? Ontdek wat Evi Persoonlijk Pensioen voor jou kan betekenen.

Ontdek Evi Persoonlijk Pensioen

Article Pensioen Beleggen

Risico's van beleggen

Beleggen brengt risico’s met zich mee. Je kan een deel van je inleg verliezen. De waarde van je beleggingen is mede afhankelijk van de ontwikkelingen op de financiële markten. In het verleden behaalde resultaten bieden geen garantie voor de toekomst. Loop geen onnodig risico. Voordat je gaat beleggen, is het belangrijk dat je op de hoogte bent en je laat informeren over de kenmerken en risico's van beleggen. Deze informatie vind je in de afspraken die horen bij de dienstverlening die je kiest of hebt gekozen. 

3.14.144.145